Späť

Lucia Jakúbková / Vytvorené 9.2.2018 / 3085 pozretí

Ako sa prezývajú zamestnanci Googlu či Amazonu?

Napadlo vás niekedy, že jedným zo spôsobov, ako zvýšiť súdržnosť spolupracovníkov a podporiť pocit, že všetci vo firme ťahajú za jeden povraz, sú spoločné prezývky zamestnancov?

Na prvý pohľad odveci názvy

Hootsuite

Zamestnanci marketingovej platformy pre sociálne siete Hootsuite (z angl. hoot – húkanie, suite – súprava) získali prezývku podľa svojho loga s vykúkajúcou sovičkou – The owls.

Zdroj: Social media for students

NPM

Vytvoriť vhodnú prezývku pre zamestnancov JavaScript package manager systému NPM z názvu by bol ťažký oriešok. Nazývajú sa preto podľa svojho maskota – The wombats.

Zdroj: NPM blog

Zuora

Zuora je platforma poskytujúca firmám subscription business model pre manažovanie svojich odoberateľov. Zamestnanci sú nazývaní The ZEOs a ide o slovnú hračku, odkazujúcu na CEO – teda všetci zamestnanci sú si rovní ako keby boli zakladatelia spoločnosti.

Zdroj: Glassdoor

Mobiquity

Spoločnosť sa zaoberá tvorením softvéroých riešení pre zdravotníctvo a ecommerce. Geekovský predmet podnikania vyvažujú badass prezývkou – The mobsters (gangstri).

 

Prezývky odvodené z časti názvu

Amazon

Ecommerce gigant kladie na svojich zamestnancov vysoké nároky – v džungli korporátu sa The Amazonians musia predierať ako bájne Amazonky v pralese.

Zdroj: Public Broadcasting

Clearslide

Zamestnanci content marketingovej platformy sami seba nazývajú The sliders – či ide odkaz na jazdcov alebo na pohyblivé slidre na webstránkach už necháme na vás.

Eventbrite

Meet the Britelings je prvé, čo uvidíte, keď si otvoríte káriernu sekciu stránky online predajcu vstupeniek. Psov, ktorých si zamestnanci vodia do kancelárii zasa nazývajú the barklings. Takéto prezývky sa snáď nedajú nezamilovať.

Zdroj: Eventbrite

GitHub

Populárne slovo „hub“ v názve development platformy bolo základom pre prezývku The Hubbers. 

Klout

Čakali by ste The Klouts tak ako my? Omyl, v Kloute pracujú The Kloutlaws.  

Zdroj: Business insider

Všade samé prípony

- aut

Najodvážnejšími a najsilnejšími hrdinami gréckej mýtologie Argonautmi sa inšpirovali zamestnanci spoločnosti Argo – The Argonauts.

- oid

Vraví sa, že nie všetci zamestnanci Protect & Gamble sú spokojní so svojou prezývkou The Proctoids, ktorú Urban Dictionary vysvetľuje ako „človek, ktorý na vykonanie svojej práce potrebuje použiť systém pravidiel.“  

- er

Portál Yelp je obdoba Tripadvisoru fungujúca zatiaľ len v San Franciscu. S príponou – er, ktorá sa v angličtine často používa pre vyjadrenie osoby vykonávajúcej nejakú akciu (helper, babysitter atď) tak dostaneme komunitu tzv. The Yelppers.

Pracovníci Googlu sú zasa The Googlers. Majú aj špeciálny výraz majú pre nových zamestnancov - Noogler (new + Googler).

Zdroj: PC Revue

- an

Osobné podstatné mená odkazujúce na geografickú príslušnosť alebo povolanie (Tibetan, Chicagoan, comedian) sa v angličtine často končia na príponu –an. A tiež zamestnanci The Quorans z obľúbeného diskusného fóra Quora, rekrúteri The Vettarns z Vettery, the Udicians zo vzdelávacej platformy Udacity...  

Zdroj: Twimg

-ies

Súťaž o najchutnejšiu prezývku vyhráva Microsoft so svojimi the Microsofties. 

A čo my na Slovensku? Odhliadnuc od samotnej firmy, aké dojmy by vo vás vyvolávalo nazývať sa Exponeák či Microsofťák?  Ak sa vo svojej spoločnosti nazývate nejakými prezývkami, podeľte sa o ne s nami v komentároch na Facebooku. 

 

Zdroje

http://bit.ly/2Erg623

http://bit.ly/2EUjWyc

http://bit.ly/1nlkumR

http://bit.ly/2BMR5xa

http://bit.ly/2FZOn5t

Nechajte si zaslať cenovú ponuku
* povinné polia

Autor článku

Lucia Jakúbková

Lucia prišla do Bignamu z Amazonu, kde získala skúsenosť z práce v medzinárodnom tíme. Hovorí plynule francúzsky, anglicky a vďaka absolvovaniu Ekonomickej univerzity aj v marketingovým buzzword jazykom.